Co zjeść w Krakowie

Dobra kuchnia włoska
Masz ochotę dobrze zjeść? Spośród szerokich alternatyw, jakie daje europejska sztuka kulinarna na wyjątkową uwagę zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to kalejdoskop aromatów, połączeń oraz spora porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Typowemu Polakowi włoska restauracja, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne dania włoskie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie trudno wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do makaronu. włoska restauracja bez glutenu Kraków Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, powodują, że pasty nie mogą się znudzić.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobra włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To też canelloni, gnocchi, piada oraz szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mozarelli i pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *