Mięśnie kegla ćwiczenia

Coraz więcej kobiet, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

ćwiczenia mięśnie kegla

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z kobiet decydowała się mówić o swoich problemach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Teraz niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego znaczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć niezmiernie prędko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym porządniej, bowiem ćwiczenia przynoszą wówczas poprawniejsze rezultaty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie znaczącą kwestią są też ćwiczenia oddechowe, jakie wypada w następnej kolejności jak na ogół powtarzać. Oprócz tego, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w głównej mierze damom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednak z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle prędko pozwala ona powrócić do normy oraz czuć się porządnie. Dużo pacjentek oświadcza, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie dolegliwości bólowe. Doktor ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także możliwość skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *